ŽIVOT V LESE

31.05.2024
Již se stalo tradicí, že naši školní družinu při ZŠ A. Hrdličky v Ostravě - Porubě navštěvují myslivci z  MS Hubert Hať, pan H. Bortlík a pan L. Balcar. Sešli se s námi a našimi dětmi v pátek 24. 5. 2024 na besedě nazvané Život v lese. V živé besedě se mluvilo o lesních zvířátkách, jejich životě v přírodě a jejich přezimování. Dětem bylo vysvětleno jak se chovat při procházkách v lese i se svým čtyřnohým kamarádem. děti se dověděly  s čím vším se mohou v lese setkat a jak se chovat.  Vyprávěli dětem příběhy, které se skutečně v lese staly. Přinesli na ukázku vycpaná zvířata, kožešiny, vábničky na srnky, jeleny. Děti byly nadšené a vše si chtěly hned vyzkoušet. Dětem se beseda moc líbila.
V měsíci září a říjnu  sbíraly děti spolu s p. vychovatelkami žaludy a celkem pro revír nasbíraly cca 750 kg žaludů a kaštanů.

Zmijová Pavlína