Zeměpisná olympiáda 2023/2024 - ŠKOLNÍ KOLO

05.02.2024
Soutěž se uskutečnila v druhé polovině ledna, soutěžilo se ve třech tradičních kategoriích:
kategorie A – pro žáky 6.ročníku, kategorie B pro žáky 7. ročníku a kategorie C je spojená pro žáky 8.a 9.ročníku.
Šesťáci měli soutěž zaměřenou na obecnou geografii, vesmír a kartografii, úkoly na čas a časová pásma. Sedmáky soutěž otestovala, zda umí číst grafy, geografická data a orientovat se v základních znalostech. Osmáci a deváťáci měli dokázat, že si pamatují učivo Evropy, umí číst z map a grafů, pracovat s texty.

Výsledky školního kola jsou následující:
Kategorie A
               1. místo        ADÉLA KALLEROVÁ 6.A
               2. místo        Martin Pačka 6.A
               3. místo        Adéla Samiecová 6.A

Kategorie B
              1. místo                 KAROLÍNA SMETANOVÁ 7.A obhájila vítězství, stejně jako v loňském školním roce !!!
              2. místo                  Michal Konečný 7.B
              3. místo                  Lukáš Beran 7.A
Kategorie C

1. místo                       DAVID BĚHUNČÍK 8.A
             2. místo                        Nikolas Bunček 9.A
             3. místo                        Natan Chýlek 8.A

Gratulujeme všem žákům na medailových pozicích. Vítězové: Adélka, Kája a David budou reprezentovat školu v okresním kole, které se uskuteční ve středu 21. února.
Všem zapojeným 64 žákům děkujeme za aktivitu a snahu při řešení soutěžních úkolů.

V Ostravě-Porubě, dne 28.1.2024                                          PaedDr. Lenka Pitnerová a Mgr. Viktor Klos