Ve středu 5. 6. 2019 skládalo také 13 žáků, z toho 1 žák 7.A - Matyáš Fiedor, 10 žáků 7.A - Radim Bobáček, Václav Dluhoš, Sebastian Kaloč, Vanesa Nechalová, Matěj Farny, Petr Němec, Jáchym Kurtin, Ondřej Konečný, Hynek Najvert a Kirill Kurmashov a 1 náš bývalý žák navštěvující přípravný kroužek - Štěpán Busch - mezinárodní cambridgeskou zkoušku z anglického jazyka PET for schools (B1). Výsledky se žáci dověděli v červenci a jsou mimořádně potěšující: Všichni žáci byli úspěšní, přičemž 8 žáků překonalo hranici 90% a obdrželo dokonce certifikát o znalostech na vyšší úrovni B2 a 4 žáci překročili hranici 85% a složili zkoušku s vyznamenáním.
V červnu skládali také naši bývalí žáci Roman Gřegoř a Jan Mariánek, kteří navštěvovali náš přípravný kroužek, mezinárodní cambridgeskou zkoušku z anglického jazyka FCE (B2). Byli velmi úspěšní, neboť Roman překonal hranici 90% a obdržel dokonce certifikát o znalostech na vyšší úrovni C1 a Honza překročil hranici 85% a složil zkoušku s vyznamenáním.
V červnu skládaly také žákyně středních škol navštěvující náš přípravný kroužek Tereza Sýkorová, Tereza Juráňová a Libuše Habrnálová mezinárodní cambridgeskou zkoušku z anglického jazyka CAE (C1). Všechny byly velmi úspěšné, přičemž Libuše překonala hranici 90% a obdržela dokonce certifikát o znalostech na vyšší úrovni C2 a Tereza Juráňová překročil hranici 85% a složila zkoušku s vyznamenáním.
Mezinárodní cambridgeské zkoušky z anglického jazyka KET (Key) for schools, PET (Preliminary) for schools, FCE (First) for schools a CAE (Advanced) jsou pořádány jazykovou školou Hello a Britským centrem ve spolupráci s Cambridgeskou univerzitou, která je zaštiťuje, sestavuje a vyhodnocuje. Jsou to zkoušky testující mírně, středně a pokročilé znalosti anglického jazyka (úrovně A2, B1, B2 a C1 podle evropského referenčního rámce) – čtení, poslech, psaní a konverzaci. Certifikát, který žáci po úspěšném absolvování zkoušek obdrží, lze použít např. jako přílohu k přihlášce na střední školu nebo v jakékoliv situaci, kdy bude třeba prokázat zvládnutí angličtiny na mírně, středně a pokročilé úrovni, včetně souvislostí studijních a pracovních. Při úspěšném složení zkoušky PET, FCE a CAE mají žáci na mnoha školách uznanou maturitní zkoušku z anglického jazyka, kterou již nemusí skládat. Zkoušky sestávají z písemné části a ústní části. V písemné části jsou kandidáti testováni ze schopnosti porozumět anglickému čtenému textu (včetně znalostí gramatiky a slovní zásoby), z psaní a poslechu. V ústní části následují po představení a úvodních frázích rozhovory mezi kandidáty podle dané struktury.
Všichni žáci, kteří zkoušky KET, PET, FCE a CAE úspěšně složili, zaslouží velké uznání a pochvalu za reprezentaci školy a budování jejího dobrého jména.
Mgr. Renáta Holková