Vyhodnocení vyzývací soutěže z anglického jazyka Let’s play with English

24.04.2023
Po třech letech nucené pauzy jsme opět vyzvali ostravské základní školy k anglické soutěži pro žáky čtvrtých ročníků Let’s play with English, která se uskutečnila v pátek 21. dubna 2023 v prostorách školní družiny. Pozvání přijalo 6 porubských škol – ZŠ Bulharská 1532, ZŠ Dětská 915, ZŠ Komenského 668, ZŠ Porubská 832, ZŠ I. Sekaniny 1804 a ZŠ Ukrajinská 1533, z Ostravy-Hrabůvky přijeli školáci ZŠ Logopedické. Každou školu reprezentovalo čtyřčlenné družstvo, našimi zástupci byli žáci IV. A – Amálie Klosová, Matěj Wloch a IV. B – Jakub Babiš, Aneta Pejčochová, kteří však soutěžili jen v rámci porovnání znalostí.
Cílem soutěže bylo co nejlépe vyřešit 11 úkolů, ve kterých si žáci mohli ověřit nejen znalost angličtiny, ale také schopnost týmové spolupráce a hospodaření s časovým limitem. Soutěžní úlohy byly rozmanitého charakteru, děti sestavovaly věty, hledaly slova v osmisměrce, kreslily obrázek podle návodu, v poslechových cvičeních doplňovaly chybějící slova do textu. Největší zastoupení měly úkoly se zaměřením na čtenářskou gramotnost, ve kterých týmy pracovaly s anglickými knihami. Jedním cvičením jsme vzdali hold planetě Zemi, která slaví každoročně v tomto období svůj svátek.

Po vyhodnocení a sečtení bodů byly slavnostně vyhlášeny tyto výsledky:

1. místo           ZŠ Bulharská 1532                143 bodů
2. místo          ZŠ I. Sekaniny 1804              142 bodů
3. místo          ZŠ Komenského 668             135 bodů

Týmy pracovaly s nadšením a všechny dosáhly více než 100 bodů, přičemž rozdíl mezi prvním a posledním byl jen 36 bodů. Rozhodujícím faktorem se ukázala být osmisměrka, ve které družstvo ZŠ Porubské dokázalo najít 25 slov, zatímco většina se spokojila s 15, jež byly zmíněny v zadání. Kamenem úrazu pak bylo cvičení s užitím tvarů slovesa to be v rozhovoru. Naopak nejlépe zvládnutými úkoly bylo malování podle popisu a jedna z knih. Výborně si žáci vedli také v úkolu ke Dni Země.
Každá škola obdržela certifikát o účasti, družstva na prvních třech místech získala malé věcné ceny, všichni soutěžící drobné pozornosti a sladkou odměnu, na které jsme získali příspěvek od Rady rodičů.
Děkujeme paní vedoucí školní kuchyně p. Marenčíkové a našim skvělým kuchařkám za přípravu výborného pohoštění pro pedagogický doprovod, paním vychovatelkám za poskytnutí místností školní družiny. Žákyním VI. A Kristýně Drahanské, Sáře Färberové, Ester Kolarčíkové a Karolíně Smetanové chceme poděkovat za pomoc při realizaci soutěže.

V Ostravě-Porubě 21. 4. 2023
Mgr. Macáková, Mgr. Wolkowinská