Vyhodnocení vyzývací soutěže z anglického jazyka Let’s play with English

22.04.2024

V pátek 19. dubna 2024 jsme měli možnost opět po roce přivítat na naší škole účastníky anglické soutěže pro žáky čtvrtých ročníků Let’s play with English. V letošním roce výzvu přijalo devět ostravských škol - ZŠ Dětská 915, ZŠ Komenského 668, ZŠ Matiční 5, ZŠ K. Pokorného 1382, ZŠ Ukrajinská 1533, ZŠ Porubská 832, ZŠ I. Sekaniny 1804, ZŠ Z. Škarvady 831 a ZŠ J. Šoupala 1609. Každou školu reprezentovalo čtyřčlenné družstvo. Všem řešitelům přišla popřát štěstí paní Kateřina Švejdová, koordinátorka vzdělávání při odboru školství ÚMOb Poruba.

Cílem soutěže bylo co nejlépe vyřešit 13 úkolů rozmanitého charakteru, ve kterých si žáci mohli ověřit nejen znalost angličtiny, ale také schopnost týmové spolupráce a hospodaření s časovým limitem. Nechyběly úkoly zaměřené na čtenářskou gramotnost, ve kterých týmy pracovaly s anglickými knihami či natištěnými texty. Nově byly zařazeny čtyři úlohy digitální, které děti řešily na tabletech a počítačích.

Po vyhodnocení a sečtení bodů byly slavnostně vyhlášeny tyto výsledky:

1. místo ZŠ Dětská 915 240 bodů

2. místo ZŠ Matiční 5 237 bodů

3. místo ZŠ Z. Škarvady 831 230 bodů

Veliké poděkování a obdiv patří členům týmu naší školy Adamu B., Sebastianu K., Petru L. a Radimu V., kteří přestože soutěžili jen v rámci porovnání znalostí, podali excelentní výkon, neboť získali 243 bodů.

V Ostravě-Porubě 19. 4. 2024 Mgr. Macáková, Mgr. Wolkowinská