ASTRONOMICKÁ OLYMPIÁDA – KRAJSKÉ KOLO

22.04.2024
Astronomická olympiáda je fyzikální soutěž, ve které žáci naší školy tradičně rádi soutěží a letos opět uspěli také v krajském kole.
Školního kola soutěže se zúčastnilo velké množství žáků z 2. stupně a z toho 7 žáků reprezentovalo naší školu v krajském kole Astronomické olympiády, které bylo uzavřeno 22. 4. a v těchto dnech vyhodnoceno Českou astronomickou společností. Součástí soutěže nebyla jen práce s informacemi z oboru astronomie a astrofyziky, ale také měření a pozorování probíhajících astronomických jevů.
Do finálového celostátního kola se naši řešitelé sice neprobojovali, ale i tak se umístili na předních místech v našem kraji.
V kategorii G-H  se stala úspěšnou řešitelkou – Bára Tomisová ze 7. A.
Bára Tomisová se zároveň umístila na skvělém 2. místě v krajském kole Astronomické olympiády v této kategorii! Gratulujeme!

V kategorii E-F se stal nejlepším řešitelem naší školy Šimon Holík ze třídy 9. A

Všem soutěžícím děkujeme za úspěšnou a příkladnou reprezentaci naší školy v krajském kole této soutěže.                                                          Mgr. Marie Zaťková

Ostrava-Poruba 19. 4. 2024