​Vyhodnocení soutěže Colourful English

05.02.2024
Ve středu 31. ledna 2024 proběhl čtvrtý ročník anglické soutěže pro žáky třetích tříd Colourful English, které se zúčastnilo čtrnáct žáků – třídu III. A zastupovali Štěpánka Dostálová, Veronika Kubínová, Magdaléna Kundratová, Andrea Kupková, Kristýna Nováková, Vojtěch Onderka, Markéta Osmančíková a Markéta Popelková, třídu III. B Laura Čermáková, Antony Hruzík, Pavlína Kovářová, Alexandr Pospíšil, Dominika Ulmannová a Anežka Wolná. Soutěžící si měli možnost ověřit své znalosti anglického jazyka v sedmi úkolech během 45 minutového časového limitu. Cvičení se dotýkala tematických okruhů barvy, čísla, školní potřeby, hračky, jídlo. Soutěžící řadili obrázky podle poslechu, hledali začarovaná slova, spojovali anglické a české výrazy, řešili přesmyčky, vybarvovali podle textu.
Všichni soutěžící prokázali zájem o angličtinu a podali pěkné výkony. Chybovost nebyla tolik o neznalosti, ale stejně jako v minulých letech byla způsobena nedostatečným čtením pokynů. Většině dětí se podařilo splnit všechny úkoly před vypršením vyměřeného času.
Po sečtení bodů jsme mohli určit vítěze. Stal se jím Vojtěch Onderka, který získal 45 bodů. Tři dívky dosáhly stejného bodového skóre (43), proto musel proběhnout rozstřel pomocí anagramů. Nejlépe si vedla Štěpánka Dostálová, čímž získala druhé místo. Třetí příčku obsadila Magdaléna Kundratová.

Soutěžícím děkujeme za účast a vítězům gratulujeme.

Mgr. Věra Macáková, Mgr. Irena Wolkowinská