​Vyhodnocení anglické soutěže Spelling bee

22.03.2024
Ve středu 20. března 2024 proběhl pátý ročník anglické soutěže pro žáky čtvrtých a pátých tříd v poměrně těžké disciplíně – spelování, nebo-li hláskování. Přestože je pro žáky čtvrtého ročníku spelling novou záležitostí, přihlásilo se osm zájemců, zatímco páťáků, kteří by měli být ve spelování již zběhlí, bylo jen pět.  Jedna dívka se soutěže pro nemoc nezúčastnila.
Soutěž měla v obou kategoriích dvě části – písemnou a ústní. V první části bylo žákům hláskováno 8 anglických slov, která si zapisovali na lístky. Pro ústní část byly připraveny dvě sady slov dle obtížnosti. Slova byla promítána za zády soutěžících, aby mohli ostatní účastníci kontrolovat správnost hláskování. Aby nedošlo k záměně významu slov, bylo soutěžícím sděleno nejen slovo ke spelování, ale také jeho význam, pochopitelně anglicky.
Nejlepším spelujícím čtvrťákem se stal Adam B. (IV. A). Druhou příčku obsadil Sebastian K. (IV. B) a třetí místo patří Nele H. (IV. B).
V pátém ročníku si vítězství vybojovala Kristýna P. (V. A), druhá byla Amálie K. (V. A) a třetí místo obsadila Polina M. (V. B).
Gratulujeme vítězům a všem soutěžícím děkujeme za účast, za své umění se nemusí stydět.

Mgr. Věra Macáková, Mgr. Irena Wolkowinská